Sık Sorulan Sorular

FiyatSeyir ile ilgili sık sorulan soruları ve yanıtlarını burada görüntüleyebilirsiniz.

FiyatSeyir nedir?

FiyatSeyir onlarca farklı sitedeki indirimleri tek bir yerden takip etmenizi sağlayan bir çevrimiçi fiyat takip sistemidir. Aynı zamanda sahip olduğu arama motoru ile aradığınız ürünü en ucuza bulmanıza yardım eder.

FiyatSeyir ürün satışı yapıyor mu?

Hayır, FiyatSeyir aradığınız ürünü en uygun fiyata bulmanızı sağlar. Alışverişi ilgili web sitesi üzerinden yapmanız gerekir.

FiyatSeyir bünyesinde kaç adet mağaza yer alıyor?

Şu an 60'tan fazla mağazadan fiyat ve indirim bilgileri alınıyor.

İndirimli ürün mağazada farklı fiyatta gözüküyor, neden?

FiyatSeyir, 7/24 tüm mağazalardan fiyat bilgisi almaktadır. Büyük indirimlere giren ürünler birkaç dakika içerisinde tükenebilmekte veya fiyatı artmaktadır. Sistem ürünün yeni fiyat bilgisini alıncaya dek eski fiyatın gözükmesi normaldir.

Arama yaparak en ucuza bulduğum ürün stokta yok gözüküyor, neden?

FiyatSeyir, fiyat bilgisi alınamayan ürünleri stok dışı olarak işaretler ve anında yayından kaldırır. Fakat birkaç mağaza stok dışı ürünleri listelemekte ve fiyat bilgisi vermeye devam etmektedir.

Büyük indirimlere girmiş ürünleri diğer mağazalarda daha uygun fiyata bulabiliyorum, sebebi nedir?

FiyatSeyir, ürünün mağazadaki eski fiyatı ile yeni fiyatını kıyaslar ve indirim oranını hesaplar. Fiyatları diğer mağazalar ile kıyaslamaz. Bu da, A mağazasında %60 indirimle ₺100'ye satılan bir ürünü belki de B mağazasından ₺50'ye alabileceğiniz anlamına gelir.

Mağazadaki indirim oranı ile FiyatSeyir'deki indirim oranı uyuşmuyor.

FiyatSeyir, mağazanın indirim oranına bakmaz, ürünün eski fiyatı ile yeni fiyatı arasındaki farkı hesaplayarak indirim oranını belirler.

FiyatSeyir'in mobil uygulaması var mı?

FiyatSeyir Android uygulaması GooglePlay üzerinden indirebilir durumdadır. iOS ve diğer platformlar için henüz mobil uygulaması bulunmamaktadır. Web sitesi mobil cihazlara uyumlu şekilde tasarlanmıştır.

FiyatSeyir Pro uygulamasının avantajları nelerdir?

FiyatSeyir Pro uygulamasını edinen üyeler indirimleri daha erken görmekle birlikte mobil bildirim ve e-posta alma şansına sahipler. Reklamlardan arındırılmış bu sürümde üyeler diledikleri sayıda indirim alarmı da kurabilirler. Pek çok yeni özelliği Pro sürüme sahip kullanıcılar daha önce deneme fırsatı bulacaklar. Detaylı bilgi için buraya tıklayın.

FiyatSeyir Pro uygulamasını satın aldım fakat web sitesinde Pro üyeliğim gözükmüyor?

Uygulamayı satın aldıktan sonra üyeliğiniz ile uygulamada oturum açmalısınz. Ardından şayet açıksa web sitesindeki etkin oturumdan çıkış yapın ve tekrar giriş işlemi yapın. Hesabım bölümünden üyelik türünün değiştiğini görebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan uygulamayı cihazınızdan kaldırmayı unutmayın.

FiyatSeyir Pro uygulmasını satın alarak sahip olduğum ek özellikler web sitesinde de geçerli olacak mı?

Evet, indirimleri daha erken listeleyebilme, ürünleri fotoğrafları ile birlikte görme, sınırsız indirim alarmı kurabilme, sayfalama gibi tüm özellikler web sitesinde de aktif olacaktır.

Web sitesinde Pro özellikleri kullanabilmem için satın alma doğrulamasını nasıl yapacağım?

GooglePlay üzerinden FiyatSeyir Pro uygulamasını satın aldığınızda GPA harfleri ile başlayan 24 haneli bir sipariş kimliği oluşturulur ve Gmail hesabınıza e-posta ile gönderilir. FiyatSeyir'i ek özellikler ile kullanabilmek için bu sipariş numarasını üyelik hesabınıza eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

Örneğin; "GPA.1234-5678-9123-45678"

Sipariş numaranıza e-posta üzerinden ulaşamıyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra sipariş verdiğiniz Google hesabı ile oturum açın. Etkinlik sekmesinden sipariş numaranızı öğrenebilirsiniz.

https://pay.google.com/payments/

Sipariş kimliğimi girdim fakat henüz satın alma doğrulaması tamamlanmadı.

Girmiş olduğunuz sipariş kimliği en kısa sürede kontrol edilerek doğrulanacaktır. Bu süreç olumsuz sonuçlanmadığı takdirde Pro özellikleri kullanmaya devam edebilirsiniz.

Satın alma doğrulaması başarısız oldu.

Sipariş numaranızı hatalı girmiş iseniz kontrol ederek tekrar giriniz. Şayet sipariş numaranız doğru ise İletişim bölümünden mesaj yoluyla durumu tarafımıza bildirebilirsiniz.

FiyatSeyir Pro uygulamasını satın aldım ve sonrasında iptal ettim. Ücret iadesi ne zaman yapılacak?

Ücret iadesi Google tarafından ödemeyi gerçekleştirdiğiniz kredi kartına yapılacaktır.

FiyatSeyir Pro uygulamasını satın aldıktan sonra yanlışlıkla kaldırdım. Tekrar yükleyebilir miyim? Yine ücret ödeyecek miyim?

Uygulamayı yükledikten hemen sonra kaldırmış iseniz bu iade işlemi olarak kabul edilecek ve uygulama ücreti kredi kartınıza iade olacaktır. Uygulamayı tekrar yüklemek için satın almanız gerekmektedir.

Siteye üyelik zorunlu mu?

Üyelik zorunlu olmamakla birlikte, üyelere indirimleri daha erken görme, e-posta ve mobil bildirimler alma, ürün ve kategorilere alarm kurma, favorilere ürün ekleme gibi ek özellikler sunulmaktadır.

Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Üyelik şifrenizin kayıtlı e-posta hesabınıza gönderilmesini talep edebilirsiniz. Gönderilen şifre, e-posta kutunuzun SPAM veya Gereksiz klasörlerine düşebileceğinden bu klasörleri de kontrol ediniz.

Fiyat geçmişi özelliği nedir, nasıl çalışır?

FiyatSeyir'in en önemli özelliklerinden birisi olan Fiyat Geçmişi özelliği ürün fiyatlarındaki iniş ve çıkışları grafik halinde görmenizi sağlar. Böylece ürünü almaya karar vermeden yapılan indirim hakkında detaylı bilgiye sahip olursunuz.

İndirime giren ürünler hakkında nasıl bilgilendirilirim?

Ürünlere veya kategorilere fiyat alarmları kurabilirsiniz. Seçiminize bağlı olarak web sitesi üzerinden, e-posta yoluyla veya mobil uygulama yoluyla indirimlerden anında haberdar olabilirsiniz.

Fiyat alarmı nedir?

Satın almayı düşündüğünüz ürün için, "şu fiyata düşerse hemen alırım" dediğiniz alarm türüdür. Ürün beklediğiniz fiyata düştüğünde size anında haber verilir.

İndirim alarmı nedir?

Belirlediğiniz kategori ve siteler için kurduğunuz alarmdır. Alarm için en düşük indirim oranı ve en düşük indirim miktarını siz belirlersiniz. Alarm kurduğunuz kategoride kriterlerinize uygun ürünler indirime girdiğinde tarafınıza bilgi verilir. Hiçbir kategoriye indirim alarmı kurmazsanız indirimler konusunda bildirim ve e-posta almazsınız.

E-posta bildirimlerini alamıyorum.

Öncelikle üye kontrol panelinde e-posta ile bildirim seçeneğinin aktif olup olmadığını kontrol ediniz. Aktif ise, e-posta kutunuzun SPAM veya Gereksiz klasörlerine göz atınız. İlk gelen e-postayı SPAM/Gereksiz değil olarak işaretlerseniz yeni gelecek e-postalar doğrudan Gelen Kutusuna düşecektir.

Mobil cihazıma bildirimler gelmiyor.

Uygulamanın en güncel sürümünü yüklediğinizden ve üye girişi yaptığınızdan emin olunuz. Uygulamanın Ayarlar bölümünden bildirimlerin etkin olup olmadığını ve web sitesi üye kontrol panelindeki Bildirim Seçenekleri sekmesinden Mobil Bildirimler'in açık olduğunu kontrol ediniz.

Telegram bildirimlerini nasıl alırım?

İndirim ve Fiyat alarmı bildirimlerini iOS ve Android platformlarında yer alan Telegram uygulaması üzerinden alabilirsiniz. Öncelikle cihazınızın markasına göre AppStore veya Google Play üzerinden Telegram uygulamasını telefonunuza yükleyin.

FiyatSeyir Telegram Bot'unu eklemek için uygulamadaki arama kutucuğuna "@fiyatseyirbot" yazın. Şayet FiyatSeyir Pro kullanıcısı iseniz "@fiyatseyirprobot" şeklinde arama yaparak çıkan sonuçtaki Bot'u ekleyin.

Bildirimlerin cihazınıza gönderilebilmesi için Telegram ChatID bilgisi gerekmektedir. Bu bilgiyi çeşitli Telegram Bot'ları üzerinden alabilirsiniz. Arama kutucuğuna "@get_id_bot" yazarak bu botu ekleyin. Bot size Telegram ChatID bilginizi verecektir.

Telegram ChatID bilginizi edindikten sonra FiyatSeyir web sitesine üye girişi yaparak Hesabım -> Üyelik Bilgilerim bölümünde yer alan Telegram ChatID kutucuğuna ChatID'nizi girerek değişiklikleri kaydedin. Son olarak Bildirim Seçenekleri sekmesinden Telegram Bildirimlerini açın.

Aklınızdaki soru işaretleri hala duruyor mu? Soru, istek ve görüşlerinizi İletişim bölümünden bize iletebilirsiniz.